sobota, 15 listopada 2014

Bezbolesne wybielanie zębów Whitening PointSystem wybielania zębów
 


Zabieg kosmetyczny, ma na celu poprawę estetyki uśmiechu, rozjaśniając tym samym barwę. 

Z biegiem lat nasze uzębienie traci swój naturalny koloryt – jest poddawane przeróżnym czynnikom chemicznym, termicznym oraz mechanicznym. Jedną z głównych przyczyn jest m.in. dieta powodująca mikroszczeliny, w które wnikają barwniki. 
Już w starożytnym Egipcie 4000 lat temu starano się za pomocą ówczesnych środków poprawić kolor zębów na jaśniejszy.
W I w.n.e. w celu rozjaśniania zęba zalecano szorowanie zębów szczoteczką nasączoną…. moczem. Od XIV wieku oprócz tego, że nagminnie je usuwano wybielanie polegało na ścieraniu warstwy metalowym pilnikiem i polewanie ich kwasem azotowym – to jeden z najpopularniejszym wtenczas zabiegów dentystycznych. W drugiej połowie XIX wielu zaczęto stosować środki utleniające – nadtlenek sodu i wodoru oraz pyrazon ( nadtlenek wodoru plus eter). W 1918 roku C.H. Abbot opisał metodę rozjaśniania zębów nadtlenkiem wodoru z zastosowaniem prądu elektrycznego i promieniowania UV, jako katalizatorów reakcji wybielania.

System Whitening Point

Nowoczesna metoda, całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Jest to komfortowa opcja rozjaśnienia naturalnej barwy zębów. Dzieje się tak za sprawą NADWĘGLANU SODU – w wyniku reakcji chemicznej uzyskujemy możliwie najniższą dawkę substancji czynnej w ilości 0.002% nadtlenku wodoru.
Już tak niewielka ilość pozwala nam uzyskać efekt pięknych i lśniących zębów, bez ryzyka trwałego naruszenia ich struktury.
Zabieg w połączenie z lampa LED dba o komfort, bezpieczeństwo oraz jakość usługi. Lampa LED, która przyśpiesza proces utleniania substancji wybielającej. Krótszy czas zabiegu zmniejsza ryzyko wystąpienia nadwrażliwości, dlatego spokojnie można go wykonywać częściej.Ok, ale co z nadwrażliwością zębów, krwawiącymi dziąsłami??
Dzięki zastosowanemu preparatowi który stosujemy nadwrażliwość nie występuje. Stężenie nadtlenku oraz warunki, w jakich szkliwo jest przygotowane do zabiegu jest bezpieczne dla tkanek zębów. Nie dochodzi do przesuszenia tkanki ( c powoduje otwarcie mikroporów, te z kolei powodują przepływ czynników chemicznych oraz termicznych i drażnią miazgę,powodując uczucie bólu). 

Warto również wspomnieć, że system Whitening Point spełnia wymogi unijne w akresie nadtlenku wodoru stosowanego do wybielanie zębów regulowane dyrektywą Rady 2011/84/UE z dn. 20.09.2011.


A co po zabiegu??
Wybielanie ma efekt długotrwały (od 6 miesięcy nawet do 2 lat!!), ważne jest by przestrzegać kilku zasad:

1.   72godziny po zabiegu należy przestrzegać białej diety czyli unikamy pokarmów silnie barwiących takich jak: warzywa i produkty z buraków, pomidorów i brokuł itd., napoje typu kawa, herbata,soki z porzeczek, wiśni. Nie należy również jeść pokarmów oraz pić napojów powodujących erozję szkliwa, czyli kwaśnych owoców, dań, słodkich gazowanych napojów również nestea!!, czerwonego i białego wina.
2.   Stosowanie dodatkowych, bezpiecznych preparatów wybielających dla przedłużenia efektu rozjaśnienia – Pianka Clean&White Fusion
3.   Właściwy sposób oczyszczania zębów
4.   Palacze tytoniu powinni bezwzględnie powstrzymać palenie przez 72h po zabiegu.

Zachowanie tych zasad pozwoli nam cieszyć się jasnym uśmiechem przez długi czas!Przeciwwskazania:
Zabiegom, może poddać się każdy klient z wyjątkiem:
- osób z głęboką, widoczną gołym okiem próchnicą na wierzchniej części zębów
- osób/dzieci z niepełnym uzębieniem stałym
- kobiet w ciążySkładniki:
Żel: Gliceryna, glikol propylenowy, akrylaty c10-30, Barbipol, trietanoloamina, dwutlenek tytanu, sacharynian sodu, naturalny olejek miętowy, nadwęglan sodu
Akcelator spray: woda, gliceryna, laurylosiarczan sodu, alkohol,naturalny olejek miętowy, poloksamer 188, sukraloza, poloksamer 407, cytrynian sodowy, mentol, kofeina, benzoesan sodu, polisorbat 20, Cl 73015, lomonen


Moja opinia:
Zabieg idealny dla osób chcących odświeżyć zęby.
Z natury mam żółty kolor zębów. Zęby są podatne na przebarwienia, stąd postanowiłam zaryzykować i poddać się zabiegowi. Mam bardzo wrażliwe zęby i krwawiące dziąsła, i bałam się, że zabieg spowoduje nadmierną wrażliwość zębów, lub pogorszy krwawienia. 

Nic podobnego!

Zabieg absolutnie nie boli.
Jestem już 3 tygodnie po zabiegu i nie ma śladu, skutków ubocznych. Miałam wykonywany zabieg Platinum Level (czyli potrójna moc działania ). Kolor rozjaśnił się o 7 tonów a to dla mnie sukces, jak wspomniałam wyżej nie mam śnieżnobiałego kośca ( chyba prawie nikt go nie ma) a efekt jaki uzyskałam całkowicie mnie satysfakcjonuje!

Czerwona szminka, wygląda już całkiem inaczej, uśmiecham się chętniej i szerzej.
Polecam wszystkim którzy mają ochotę na odświeżenie uśmiechu !!


 Zdjęcie robione tuż przed zabiegiem i zaraz po - bez retuszu. Chcę dodać, że jest to post o wybielaniu zębów a moja wada zgryzu pozostaje ... moją wadą zgryzu :-)

Drugie zdjęcie trochę prześwietlone ale tu widać w 100% efekt. Moje zęby wybieliły się z poziomu 26/28 do poziomu 14 a to aż 7 TONÓW !!!! ( Zdjęcie surowe prosto z aparatu )
 Chcesz wiedzieć więcej ?? 

Yasumi Toruń Podgórz KLIK