wtorek, 16 grudnia 2014

Yasumi Argan Oil - Hit czy Kit ?Dziś na tapetę idzie olejek arganowy, dla jednych przereklamowany dla innych kosmetyk wszech czasów. Oczywiście ile kobiet tyle opinii. – Ja podzielę się z wami moją*


Od kiedy pierwszy raz go użyłam wiedziałam, że musi być mój :-)


Naturalny 100% olej arganowy, nie zawiera konserwantów ani dodatków otrzymany wyłącznie z nieprzerabianych chemicznie, świeżych orzechów arganowych.Cena : 49zł
Pojemność : 50 ml
Po pierwsze jak każda kobieta jestem wzrokowcem, dlatego moją uwagę przykuło przepiękne, nietuzinkowe opakowanie a w nim…szklana buteleczka z atomizerem w której znajduje się kosmetyk.
Warto dodać, że jedna doza nadaje się na pokrycie całej twarzy, dzięki czemu nasz olejek jest naprawdę wydajny.Co wewnątrz?
Olej arganowy zawiera cenne składniki takie jak: kwasy omega-6 i omega-9, kompleks tokoferoli, karoteny, polifenole i kwas ferulowy. Dzięki obecności fitosteroli, w tym głównie spinasterolu sprzyja regeneracji i gojeniu.
I tu absolutnie się zgadzam!! Ostatnimi czasy moją cerą zawładnęły hormony ( te tarczycowe grrrr) Moje spaczenie zawodowe dało się we znaki i żaden „wykwit” nie uszedł płazem, przez co potem zmagałam się z bliznami. Po kilku użyciach oleju zauważyłam, że zaczerwienienia się zmniejszyły a cera  „odetchnęła” z ulgą. Ku mojemu zaskoczeniu, skóra nie „wysypuje” mnie nowymi niespodziankami. 
A to jak dla mnie duży PLUS!Zima dla mojej skóry to okropny czas, zmaga się z suchością i szorstkością. Olej używam na noc, choć warto dodać, że szybko się wchłania i nie zostawia tłustych poświat charakterystycznych dla olei.
Produkt używam również na włosy i newralgiczne punkty (suche łokcie, kolana, stopy, dłonie) Skwalan i NNKT zawarte w olejku nie tylko wspomagają odbudowę bariery hydrolipidowej naskórka, ale także uzupełniają niedobory ceramidów w skórze i włosach, dzięki czemu olej wykazuje bardzo dobre właściwości przeciwzmarszczkowe i regeneracyjne. 

Z uwagi na silne właściwości odmładzające, antyoksydacyjne, nawilżające, regenerujące i przeciwzapalne YASUMI 100% Natural Argan Oil jest doskonałym preparatem w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, a także włosów i paznokci.
Czy ma jakieś wady?!  
Brak zapachu choć nie zakwalifikowała bym tej cechy do kategorii wad. Po prostu lubię produkty zapachowe, ale z kosmetologicznego punktu widzenia to bardzo dobra cecha, gdyż jak wiemy – zapaszki lubią nas uczulać :-)

Moja ocena: 4+/5
 

(* Post nie jest sponsorowany!! Wyrażam w nim jedynie swoją opinię)


Spodobał Ci się mój blog?! - Śmiało subskrybuj - to nie boli :-) 
( If you liked my blog - subscribe, and remember it does not hurt :-) )