czwartek, 29 maja 2014

Lipo Laser czyli jak z "winogrona zrobić rodzynka"Tym razem dla odmiany porozmawiamy sobie o odchudzaniu.Lipo Laser

Zimny laser - nieinwazyjna lipoliza

Laser lipo należy do klasy zimnych laserów diodowych. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Zasada działania polega na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych światłem czerwonym o długości 635-680 nm. Czasem, niektórzy producenci dodają długości oscylujące w granicach 839, 940 a nawet 980, w celu spotęgowania  efektu.
LipoLaser w sposób kontrolowany i nieinwazyjny pozwala szybko i skutecznie wymodelować każdą partię ciała dotkniętą nadmiarem tkanki tłuszczowej, przy czym (WAŻNE!) nie uszkadza innych tkanek takich jak skóra, nerwy czy naczynia krwionośne. Czas trwania jednego zabiegu waha się w granicach 20-40 min. zależy na jaką partię ciała chcemy działać.

Efekt fotobimodulacji czyli od winogrona do rodzynka

Tajemnicą skuteczności nieinwazyjnej lipolizy laserowej jest wywołany efekt fotobimodulacji.  
Fotobimodulacja jest  pobudzeniem komórek tłuszczowych, które doprowadzają do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych. W skutek tego dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej powodującej rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Następnie kwasy tłuszczowe i glicerol przekazywane są do układu limfatycznego, i spalane przez metabolizm. Proces ten może być ułatwiony przez stymulowanie układu limfatycznego. 

Lipo laser generuje wiązkę lasera w postaci kolumnowej, co zwiększa kontrolę nad ilością uwolnionego tłuszczu,  zwiększa efektywność zabiegu, nie stwarza zagrożenia powstania nierówności i zapobiega zwiotczeniu skóry.Dzięki takim zabiegom możemy szybko i skutecznie wymodelować sylwetkę, zredukować tłuszcz z różnych partii ciała, jak również zredukować cellulit.
Partie ciała które mogą być poddane zabiegowi : brzuch, biodra, uda, kolana, ramiona, fałdy na klatce piersiowej, plecy, ginekomastię (piersi u mężczyzn), szyję, podbródek, czy twarz.W trakcie zabiegu wykorzystuje się dodatkowo laser biostymulujący (Malutkie pady), który umieszcza się w okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej traktowanego obszaru (najczęściej w pachwinach) . Jego zadaniem jest stymulacja układu limfatycznego, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych - czyli to co zostaje rozbite musi mieć swoje ujście w tym przypadku są to węzły chłonne. W trakcie zabiegu towarzyszy uczucie lekkiego mrowienia oraz ciepła.

ZAPAMIĘTAJ: jest to zabieg absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny.
 
Zabieg LipoLasera jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy marzą o utracie nadmiaru centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom Medycyny Estetycznej.
W trakcie kuracji zalecane jest stosowanie zabiegu drenażu limfatycznego na przemian z zabiegami liposukcji. Taka kombinacja przyspiesza efekt chudnięcia, eliminuje efekt jojo oraz zapobiega ewentualnemu tworzeniu się zatorów limfatycznych.Jak często?
Zaleca się przeprowadzenie serii od 6 do 10 zabiegów. Ilość zabiegów w serii  uzależniona jest od grubości tkanki tłuszczowej. Jasnym jest, że osoby z większą tkanką tłuszczową potrzebują więcej zabiegów, dlatego należy się na to przygotować i uzbroić w cierpliwość. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując 2 zabiegi w tygodniu.
W trakcie kuracji wskazana jest zwiększona aktywność fizyczna spożywanie dużej ilości płynów (2l/doba) - ważne by wydalać to co zostało rozbite, oraz zdrowa dieta. Zawsze o tym powtarzam moim klientkom, jest to nieodzowny element każdej kuracji z wykorzystaniem sprzętu. Systematyczność to klucz do sukcesu. W internecie znajdziecie mnóstwo zdjęć efektów przed i po kuracji, jest to prawda, jednakże pamiętaj nic nie przychodzi samo. Sam sprzęt niestety Cię nie wyszczupli ( jeśli wieczorami będziesz zajadać ciasteczka na wygodnej kanapie ) ;-)


Czy ten zabieg jest dla mnie??

TAK jeśli...
 • mam nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • chcę się pozbyć celulitu,
 • chcę wymodelować sylwetkę,
 • mam obwisłą skórę,
 • chcę szybko zgubić nadmiar centymetrów 
NIE jeśli...
 • Jestem w ciąży, 
 • Choruje na epilepsję
 • Stosuję zioła i leki światłouczulające ( np. dziurawiec)
Mam: 
 • Choroby nowotworowe 
 • Cukrzycę (należy zapytać lekarza)
 • Metalowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu, rozrusznik serca (wszelką biżuterię powinno się zdjąć)
 • Problemy dermatologiczne skóry
 • Choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi
 • Choroby autoimmunologiczne (ostrożnie przy swędzeniach skóry niezidentyfikowanego pochodzenia, AZS, alergiach) 
 • Mniej niż 18 lat
I jak skusili byście się na taki zabieg?? 
A może ktoś z was już miał doświadczenia z tego typu zabiegami ?? 
Chętnie wszystkiego się dowiem. ;-)Click G+ if you like